Podpora NSA

MSMT logotyp text RGB cz

spolecensky dum1

FIDE OPEN 2024 se koná od 7.5. do 12.5. ve společenském objektu v Dalovicích.

Turnaj se hraje zároveň jako krajský přebor Karlovarského kraje jednotlivců, žen, juniorů a dorostenců.

Na startu se sešlo symbolických 64 hráčů. 1. nasazeným je FM Jiří Soukup z KŠ Tietz, 2. FM Gustav Brejník z Litoměřic a 3. IM Virginijus Dambrauskas z Litvy.

Hraje jeden hráč s titulem IM, 3 hráči s titulem FM. Zastoupeno je 6 šachových federací: Česká republika, Německo, Slovensko, Litva, Azerbajdžán a Turecko. Mužů je 59, žen 5.

Z Karlovarskéhho kraje hraje 34 hráčů. Věkový rozdíl mezi nejstarším a nejmladším účastníkem je přesně 70 let.

Výsledky / Results

Startovní listina / Starting list

Online přenos / Online broadcast

Bufet / Buffet

Partie v pgn: 1. kolo  2. kolo  3. kolo  4. kolo  5. kolo  6. kolo  7. kolo

Propozice    česká vlajka   germany flag icon 16   Flag of the United Kingdom

V pátek 10. května se v rámci doprovodného programu uskutečnila simultánka s FM Jakubem Kůsou a program pro děti především z místní základní školy. šachový den

Odpolední souboj na 1. šachovnici skončil remízou, na 2. šachovnici vyhrál Gusta Brejník a na čele je tak nyní trojice hráčů se 4,5 body.

Polovina turnaje je za námi a jak to zatím vypadá? Na čele je dvojice hráčů s plným počtem bodů, a to Jiří Soukup a Virginijus Dambrauskas. Na jejich vzájemný souboj se můžeme těšit v 5. kole. Stíhá je dvojice hráčů se 3,5 body, Gustav Brejník a Vojtěch Tegda. Také oni se utkají v 5. kole.

IMG 20240507 WA0006  IMG 20240507 WA0011

Online přihláška / Online application form

Seznam hráčů se zaplaceným startovným/The list of players who have already paid the entry fee

Místo konání:

rsz img 0766spolecensky dum2

mapy Dalovice

Obec Dalovice bezprostředně navazuje na město Karlovy Vary, vzdálenost od lázeňského centra (necelé 4 km) je menší než z některých karlovarských čtvrtí.

Zastávka MHD Karlovy Vary je přímo před místem konání.

Parkování přímo před společenským objektem zdarma.

Výsledky předchozích ročníků

Prohlédněte si historii našeho turnaje ve formě společných fotografií a zavzpomínejte: Fotogalerie

Hroznetin1

Víkend 27. a 28. dubna patřil krajským přeborům družstev v rapid šachu a bleskovém šachu.

Oba turnaje se hrály na již tradičním místě v Městském společenském centru v Hroznětíně a všichni se těšili nejen na šachy, ale i na tradiční dobré občerstvení.

V neděli 21. dubna dohrávalo naše céčko poslední kolo Krajské soutěže s Novou Rolí.

Svůj poslední zápas této sezóny odehrálo áčko v Hroznětíně už jako jistý vítěz soutěže.

Na zápas 9. kola KS vyrazilo naše céčko do Teplé. První vzájemný zápas skončil remízou a stejně nakonec dopadlo i toto utkání.

V předposledním 10. kole porazilo naše áčko 5,5:2,5 ŠK Valdštejn Cheb, když jsme neprohráli žádnou z partií.

IMG 20240309 WA0002

Krajská soutěž se hraje dvoukolově a tuto neděli jsme tak již podruhé v sezóně hráli proti Ostrovu B.

Přestože složení týmu bylo výrazně jiné, výsledek je stejný - vyhráli jsme 4:1 při třech výhrách a dvou remízách.

V 9. kole Krajského přeboru nás čekal výjezd do Teplé. Soupeř nastoupil v oslabené sestavě, čehož se nám podařilo využít a vyhráli jsme 7,5-0,5.

Máte FIDE ELO pod 2000?

Od 1.3.2024 si polepšíte, protože dochází k jednorázovému přepočtu ela pro hráče s elem do 2000.

20240218 114359 resized

V 8. kole Krajského přeboru nás čekalo družstvo TJ Tašovice. Naším úkolem bylo potvrdit průběžné 1. místo v tabulce a to se nám podařilo.

IMG 20240204 WA0005

Souboj o 1. místo v Krajském přeboru jsme sehráli v neděli 4 února s KŠ Tietz D. Před zápasem nám patřilo 2. místo v tabulce se ztrátou 2 bodů na našeho    soupeře, který zatím neztratil žádný bod.

Powered by Joomla!®. Valid XHTML and CSS.