No events

Podpora NSA

MSMT logotyp text RGB cz

20240420 104502

Poslední čtyři kola ligy mládeže se hrála o víkendu 20. až 21. dubna v Kralupech nad Vltavou. Sešlo se zde na jednom místě všech 12 družstev.

V průběžném pořadí jsme před tímto srazem byli na hezkém 7. místě se ziskem 8 bodů, ale na předposlední tým tabulky měli náskok pouhých 2 bodů a rozhodovalo se tak o našem dalším setrvání v soutěži.

20240323 133341 resized

Poslední 3 díl základní části krajského přeboru mládeže se hrál v sobotu 23. března v Teplé.

Účast byla slabší než na minulém turnaji, hrálo celkem 33 dětí. Kategorie H16 a H14 hrály každá samostatně, kategorie H12 a H10 byly sloučené do jednoho turnaje.

Naše výprava byla s velkým náskokem největší, a to 15 členná. Podařilo se nám překonat úspěšnost z minulého turnaje i ze všech dalších turnajů z  posledních let - naši hráči tentokrát záskali celkem 8 medailí ze 12 udělovaných + jednu další v kategorii dívek.

20240302 113154 resized 1

2. část krajského přeboru mládeže se hrála v sobotu 2. března v Chodově.

Na startu se sešlo celkem 45 dětí rozdělených do čtyř tradičních věkových kategorií.

Naše výprava byla 15 členná a úspěšná - odvážíme si 6 medailí (tedy polovinu ze všech udělených) + další dvě v kategoriích dívek.

Všem medailistům blahopřejeme!

KPDSZ1

V sobotu 24. února se hrál v Karlových Varech na ZŠ Poštovní krajský přebor družstev mladších žáků.

Hrálo se v poměrně komorním prostředí, na startu se sešla jen 3 družstva, která hrála dvoukolově.

20240413 145052 resized 1

V sobotu 13. dubna se malí i velcí šachisté sešli v Chodově, protože se v místním KASSu hrál krajský přebor mládeže v rapid šachu a zároveň otevřený turnaj pro dospělé a odrostlé mládežníky.

Účast byla slabší než v minulém roce, ale ani 66 účastníků není rozhodně málo.

V sobotním zápase ligy mládeže jsme remizovali 3:3 s Ústím nad Labem. Jak jsme bod vybojovali si můžete prohlédnout na následujících diagramech:

20240120 143820 resized

Třetí část ligy mládeže se hraje v soboru 20. ledna v Ústí  nad Labem.

Na místo jsme dorazili v oslabené sestavě, zatímco soupeři  v téměř základních sestavách.

Hrála se dvě kola - v dopoledním kole (celkově 6.) jsme hráli s ŠK Česká Lípa a odpledne ŠK DDM Ústí nad Labem

20240106 130234 resized 1

Krajský přebor družstev starších žáků 2024 se konal tuto sobotu v DDM v Karlových Varech na Čankkovské za přítomnosti 4 družstev: naše B a C družstvo, Karlovarský šachklub Tietz B a ŠK Valdštejn Cheb.

Hrálo se na 6 šachovnicích s povinným mladším žákem a dívkou nebo supermladším žákem, tempo hry bylo 2x40 minut + 30s/tah.

chebske vanocni trhy 2023 foto c martin stolar 8

Týden po krajském pořeboru pořádal ŠK Valdštejn Cheb další turnaj, a to tradiční vánoční.

Turnaj si nenechalo ujít 31 mladých nadšených šachistů a šachistek a mezi nimi i 12 hráčů z našeho klubu. Škoda, že chyběli zástupci dalších klubů, ale turnajů bylo v tomto období hodně a dalších předvánočních akcí také.

KP CHeb9

1. část krajského přeboru mládeže 2023-2024 se hrála 9. prosince v nové  hrací místnosti ŠK Valdštejn Cheb přímo na hlavním chebském náměstí Krále Jiřího z Poděbrad.

Účast, alespoň z naší strany, byla trochu ovlivněná nemocemi a kolizemi s jinými sportovními akcemi, ale i tak jsme se 13 hráči tvořili podstatnou část startovního pole, které čítalo celkem 35 hráčů a hráček.

IMG 20231202 152719 4691

Druhá část 1 ligy mládeže se hrála tuto sobotu v Domě dětí a mládeže v Karlových Varech

Čekaly nás těžké zápasy s družstvy VHS Projekt Kralupy a ŠŠ Vávra a Černoušek Unichess B.

Powered by Joomla!®. Valid XHTML and CSS.