Raimund Leiner

Podpora NSA

MSMT logotyp text RGB cz

Dan

Krajský přebor mládeže v rapid šachu a zároveň 12. ročník Velta Tea Cupu se konal v sobotu 7.4. v Chodově. Tři mistrovské kategorie a doprovodný turnaj dorostenců hrálo celkem 50 dětí, nejpočetnější byly kategorie do 10 a 12 let.

V nejmladší kategorii do 10 let Adrianka Kodetová statečně vzdorovala proti o rok starším chlapcům, nakonec ale s pozdějším vítězem Míšou Pechem (Spartak Chodov) i 2. v pořadí Vojtou Tegdou (KŠ Tietz) prohrála. V posledním kole ale zabojovala a uhájila vítězstvím s Kubou Očenáškem bronzovou medaili a zároveň s náskokem získala zlatou medaili v kategorii dívek.

H10dívky

H12V kategorii do 12 let zazářil Jára Kodet – poté, co v 1. kole vyhrál prohranou partii, se rozehrál a vyhrál prvních 6 kol včetně vítězství s největším favoritem Honzou Očenáškem – viz diagram na závěr článku. V posledním kole se tak už mohl spokojit s remízou, protože ani prohra nemohla ohrozit jeho vítězství v turnaji. Dobrý výkon předvedl i Filip Meduna, který se ziskem 4 bodů obsadil 8. místo. Na 15. místě se 2 body skončil Marko Dellamária. 2. místo v této kategorii obsadil Honza Očenášek (KŠ Tietz), 3. byla Míša Höflerová (ŠK Nové Sedlo 1947).

H14

V kategorii do 14 let hrálo jen 8 hráčů a hráli tedy systémem každý s každým. Místo aby bylo rozlosování náhodné, hráči měli startovní čísla podle ela a teoreticky největší favoriti se tak potkali už ve 2. kole. Náš Dan Moura de Andrade vyšel z tohoto souboje po hezké oběti jezdce v útoku vítězně. Poté remizoval s Jindrou Tegdou (KŠ Tietz, v konečném pořadí 3.) a Jirkou Ulčem (Spartak Chodov, v konečném pořadí 2.) a stejně jako Jára měl už před posledním kolem (v kterém remizoval) zajištěné vítězství v turnaji.

Dan, Jára i Adrianka tak jako krajští přeborníci postoupili na MČR v rapid šachu, které se bude hrát v září ve Ždáru nad Sázavou!

V doprovodném turnaji dorostenců startovalo jen 6 hráčů, vyhrál Kuba Kůsa, náš hráč Standa Srba skončil 2., když prohrál jen s vítězem, Matyáš Matějka byl 6.