Company Logo

Kalendář akcí

duben 2017
Po Út St Čt So Ne
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Nejbližší události

26 dub 2017
OPEN Karlovy Vary 2017
26 dub 2017
OPEN Karlovy Vary 2017
26 dub 2017
OPEN Karlovy Vary 2017
26 dub 2017
OPEN Karlovy Vary 2017

Partneři klubu

Untitled Document

Podpora města

 

   Šachový klub Karlovy Vary
   je podporován městem
   Karlovy Vary.

    

Skončila základní část KP mládeže

DSCN3976

 

3. část krajského přeboru mládeže pod názvem Valdštejnský kůń se hrála v sobotu 4.3.2017 v Chebu.

Hrály se dva turnaje, jeden pro kategorie H10 a H12 (celkem 30 účastníků), druhý pro kategorie H14 a H16 (celkem 14 účastníků).

 

Některým našim tradičním oporám se tentokrát moc nedařilo, ale i tak můžeme být s výsledky turnaje i celého KP spokojení.

Turnaj starších žáků suverénně s plným počtem bodů vyhrál Péťa Špreňar, který tak zároveň vyhrál kategorii do 16 let. Zdárně mu sekundoval Jirka Beer, který získal 5,5 bodu a obsadil 2. místo v turnaji i v kategorii H16. Dvojice našich hráčů z kategorie H14 Šimon Pastierik a Dan Moura de Andrade skončila v turnaji na 8. a 9. místě a v H14 na místě 5. a 6. Nezkušený Matyáš Matějka obsadil 13. místo, 4. v H16.

DSCN3958V turnaji mladších žáků dopadl z naší výpravy podle očekávání nejlépe Péťa Špička, který ale obsadil se ziskem 5 bodů až 4. místo, 3. v H10. O půl bodu méně získal Jára Kodet, což stačilo na celkové 6. místo a 5. v H12. Adrianka Kodetová byla 4. v H10 (3. v kraji) a 15. celkově, škoda přehlednutého matu v posledním kole. Méně se dařilo zbylé dvojici Filip Meduna (13. v H12, 18. celkově) a Sebastian Šebo (17. v H12, 23. celkově). Zpestřením turnaje byla určitě účast plzeňské Adély Janouškové, která vyhrála kategorii do 10 let a celkově skončila na 3. místě.

 

 

Sloučení kategorií H14+16 a H10+12 sice přineslo pro některé hráče zajímavější turnaj, ale na druhou stranu není moc spravedlivé pro určení pořadí v jednotlivých kategoriích.

V kategoriích H12, H14 a H16 šlo o třetí kvalifikační turnaj o postup do finále KP mládeže, které se bude hrát v květnu v Karlových Varech, v kategorii H10 a v kategorii dívek bylo na závěr turnaje vyhlášeno i celkové pořadí v krajském přeboru.

DSCN3981

DSCN3985

Velkou radost nám udělala Adrianka Kodetová, která si odnesla hned dva poháry – vyhrála kategorii dívek a mezi chlapci do 10 let obsadila celkové 2. místo (1. místo v Teplé, 4. místo v Novém Sedle, 3. místo v Chebu).

 

 

 

Těšit se také už teď můžeme na květnové 18 členné finále, kam z našeho klubu postoupilo celkem 7 hráčů – v H12 2. Péťa Špička a 5. Jára Kodet, v H14 2. Dan Moura de Andrade a 5. Šimon Pastierik a v H16 trojice Péťa Špreňar, Jirka Beer a Matyáš Matějka.

Celkové pořadí KP – H10: Tegda, 2. Kodetová, 3. Pech, dívky 1. Kodetová, 2. Šedá, 3. Höfflerová

Postupující H12: Očenášek, Špička, Červenka, Šedá, Kodet, Wildhaber

Postupující H14: Kačírek, Moura de Andrade, Ulč, Tegda, Pastierik, Kurčík

Postupující H16: Špreňar, Kůsa, Srba, Beer, Randák, Matějka

Podrobné výsledky turnaje v Chebu

Konečné pořadí KP 2016/17 po základní části

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 




Powered by Joomla!®. Valid XHTML and CSS.