Ani letošní ročník krajského přeboru družstev v rapid šachu bohužel nezvrátil trend slabé účasti z minulých let. Na startu se tentokrát sešlo 6 družstev ze 4 klubů našeho kraje.

Zvláštností turnaje bylo také to, že část družstev se rozhodla taktizovat a pořadí na šachovnicích tak rozhodně neodpovídalo elu hráčů.

Naše A družstvo ve složení Tomáš Lorenc, Petr Špreňar, Jan Špička, Věra Lorencová hned na úvod remizovalo s družstvem Nové Role, ale potom už všechny zbývající zápasy vyhrálo a s tříbodovým náskokem vyhrálo i celou soutěž.

B družstvo ve složení Jiří Lusk, Adolf Pospíšil, Václav Klíma a Luboš Košek skončilo těsně pod stupni vítězů na 4. místě.