vyber3 2

Nová sezóna začala už i dospělým. První akcí bylo Mistrovství ČR družstev v bleskovém a rapid šachu, které pořádal 15. a 16.9 v Teplicích v hotelu Panorama ŠK Spartak Ústí nad Labem.

A protože Teplice nejsou daleko, mezi 37 družstvy hrajícími mistrovství v rapidu a 30 družstvy hrajícími  blicák nechybělo tentokrát ani naše družstvo.

Mimochodem, naposledy jsme se tohoto přeboru zúčastnili v roce 2009 a dopadli jsme takto: http://chess-results.com/tnr25448.aspx?lan=5&art=0&rd=9.

V sobotu odpoledne bylo na programu MČR v bleskovém šachu, hrálo se na 15 kol tempem hry 3min. + 2s./tah.

Naše družstvo obsadilo 22.místo (Petr Špreňar 7,5 bodu/15, Tomáš Lorenc 10 bodů/15, Jan Špička 4 body/14, Miroslav Wimmer 7,5 bodu/15, Věra Lorencová 0 bodů/1), na konečné umístění určitě měl vliv těžký los na závěr turnaje. S některými silnými družstvy se dařilo bodovat, ale hodně bodů se naopak poztrácelo v zápasech s relativně slabšími soupeři.

O pořadí v turnaji rozhodoval na 1. místě součet partiových bodů (skóre).

V neděli se pak hrálo MČR v rapid šachu, turnaj měl 8 kol a tempo hry bylo 2x15 min. + 5s/tah. Nasazení jsme byli 24. a podařilo se vybojovat pěkné 17. místo. Výsledky jednotlivců: Petr Špreňar 4,5 bodu/7, Tomáš Lorenc 2 body/6, Miroslav Wimmer 4 body/7, Jan Špička 2,5 bodu/6, Věra Lorencová 1 bod/2. Nejlepší výkon tak uhrál Péťa na 1.šachovnici, když prohrál jen v 1.kole s IM Langnerem, remizoval se 3 silnými titulovanými hráči a porazil mimo jiné svého vrstevníka, nedávného vítěze juniorského festivalu na Gibraltaru.

Na rapidu jsme nebyli z Karlovarského kraje sami: zúčastnila se ještě družstva Caissa Nová Role (31. místo) a Olympie Hroznětín (36. místo).

Výsledky blicák

Výsledky rapid

vyber2 vyber1

Zápas 1. kola na 1.stole s 1.nasazeným a pozdějším vítězem Moravskou Slavií Brno.