20230401 130645 resized

Na apríla se hrál v Chodově krajský přebor v rapid šachu. A to v kategoriích mládeže, ale i v kategorii dospělých. K vysoké účasti celkem 97 osob (55 v kategorii dětí, 42 v kategorii dospělých) jsme výrazně přispěli: zúčastnilo se 27 našich hráčů a hráček, z toho 19 v kategoriích H10-H14. Soutěž o nejpočetnější výpravu jsme tak určitě vyhráli 😊

Každá kategorie hrála samostatný turnaj, všechny tempem 20 minut na partii + 5 s/tah.

Výsledky (chess-results)

V kategorii do 10 let jsme získali zásluhou George Ugrenoviche, který uhrál 5,5 bodu, stříbrnou medaili. Těsně za medailovými pozicemi se na 4.-7. místě seřadili Jirka Trojáček, Jirka Hamous, Štěpán Vávra (všichni 4 body) a Filip Pokorný (3.5 body). 3 body získali Xavier Klinger, Kuba Vávra a Mykhailo Szozanszki, bez bodu zůstal nejmladší účastník ještě předškolní Manlai.

20230401 145922 resized 1  20230401 145909 resized 1

20230401 130950 resized 1  20230401 130956 resized 1

20230401 131034 resized 1  20230401 170416 resized 2

V kategorii do 12 let jsme na medaile nedosáhli. Vojta Červinka skončil se 4 body na 6. místě, kromě prohry s 1. a 2. v konečným pořadím prohrál bohužel ještě jednou. 11. byl Adam Elhawary (3,5 bodu), 17. Darja Zenina (2,5 bodu) a 19. Kryštof Dejl (2 body).

20230401 131025 resized 1

20230401 131053 resized 1

V kategorii do 14 let vybojovala 3. místo Adrianka Kodetová se ziskem 5,5 bodu a stala se zároveň nejlepší dívkou v této početně silně obsazené kategorii. Na 6. místo klesl po prohře v posledním kole . Jára Ugrenovich (4 body), 11. byl Láďa Nykl (3,5 bodu), 16. Dan Matějíček (2,5 bodu), 17. Orgil  Jargalsaikhan (2,5 bodu) a 18. Valeriya Zhivak (2 body)

20230401 130720 resized  20230401 130754 resized

20230401 145940 resized 2

20230401 170826 resized 2

V krajském přeboru v rapid šachu dospělých se dařilo Mírovi Wimmerovi, který získal 6 bodů a o vítězství ho připravila až prohra v posledním kole s vítězem turnaje Jirkou Soukupem. Skončil tak na 2. místě. 8. byl Tomáš Lorenc, který se po dvou prohrách ve 2. a 3. kole už na přednější místa nepropracoval. Až na 12. místo z 33. nasazení naopak vystoupal Jára Kodet a zisk 4 bodů a výkon 1901 je určitě úspěchem. 3,5 bodu získal Venca Klíma, 3 body Luboš Košek, Áda Pospíšil a Radek Sedněv a 2,5 bodu Martin Stehlík, ale i on skončil lépe než byl nasazený.