Od čtvrtka do soboty si 16 přihlášených dětí zpestřilo pololetní prázdniny účastí na premiérovém zimním soustředění na Mariánské.

Předběžný program

A jak to bylo ve skutečnosti?

Z důvodu malého časového zpoždění jsme oficiální  program zahájili v 18 hodin večeří (maso, omáčka a bramborové knedlíky).

Po večeři se hrál ve dvou skupinách (skoro)bleskový turnaj.

Výsledky A turnaje: 1. Špička J. 6,5 bodu, 2.-3. Lorencová a Srba ml. 5,5 bodu, 4. Špička P. (H) 3,5 bodu, 5.-6. Srba st. a Moura de Andrade (H) 3 body, 7. Sentenský (H) 1 bod, 8. Ořechovský (H) 0 bodů.

H - takto označení hráči měli proti neoznačených časovou výhodu 7 min proti 3 min.

Výsledky B turnaje: 1. Unger 7 bodů, 2.-3. Siegl a Hnátek 6 bodů, 4. Čepelák 5,5 bodu, 5. Vlašimský 4, 6. Fuksová 3, 7. Ungerová. 2,5, 8. Silvan 1 bod, 9. Foit 0.

Turnaj všechny tak vyčerpal, že holanďany už nikdo nehrál a všichni šli radši spát :-)

Starého sněhu je málo a nový zatím nikde :-(

Páteční program začal rozdělením do dvou týmů:

1. dr.: Moura de Andrade, Tegda V., Unger, Ořechovský, Silvan, Foit, Fuksová

2. dr.: Tegda J., Špička P., Siegl, Čepelák, Vlašimský, Hnátek, Ungerová

Následovaly šachové přednášky převážně na téma partií šachových mistrů a velmistrů pod vedením Jendy Špičky a Miloše Hüttnera.

Hned po jejich skončení byl zahájen turnaj v rapid šachu. Do oběda ve 13 hodin měla být odehrána 3 kola, ale nakonec jsme stihli odehrát 4 kola.

Po obědě (těstoviny s kuřecím masem) a krátkém odpočinku jsme ve 14 hodin přivítali vzácného hosta GM Jiřího Štočka, reprezentanta a jednoho z nejlepších hráčů České republiky (více informací o něm si můžete přečíst zde

Po více než 2 hodinách nás opustil a my jsme se vydali ven na kopec. Zde obě družstva čekaly 3 disciplíny: štafetový sjezd na bobech, štafetový slalom na placce a hod koulí na cíl (na Jendu). Družstvo Jindry Tegdy ho má asi míň rádo, protože v této disciplíně suverénně vyhrálo 10:4 a tím celkově 2:1.

Po návratu nás čekala večeře (hovězí guláš s knedlíkama).

Následovala řešitelská soutěž. Ten, kdo vyřešil všechny úkoly v základní části, postoupil do finále A: Dan, Péťa, Jindra a Vojta, ostatní do finále B. B finále vyhrál Pavel Hnátek před Martinem Čepelákem a Kurtem Ungerem, všechny úlohy dobře vyřešili i Robin Siegl a Karin Ungerová. V A finále vyhrál Péťa Špička, 2. Dan Moura, 3. Vojta Tegda, 4. Jindra Tegda.

Na závěr pátečního programu se děti v družstvech rozdělily do tří skupin - dva z družstva hráli holanďany, dva šachové lodě a tři pexeso. Holanďany vyhrála dvojice Dan Moura - Vojta Tegda. V šachových lodích byla úspěšnější dvojice Kurt Unger - Bertík Foit. Pexeso vyhrál Aleš Ořechovský, ve finálovém souboji porazil Pavla Hnátka .

Jako příprava na zítřejší turnaj dětí ve stolním tenisu proběhl večerní miniturnaj ve čtyřhře s pořadím 1. Lorenc-Lorencová, 2. Špička-Srba, 3. Srba st.- Sentenský, všechny zápasy skončily 1-1 na sety a o pořadí rozhodlo skóre.

Sobotní program zahájily další šachové přednášky, tentokrát pod vedením Jendy Špičky a Standa Srba st..

Po nich následoval turnaj ve stolním tenisu, který vyhrál Dan Moura de Andrade.

V půl dvanácté jsme vyrazili na procházku a na louce jsme nepostavili sněhuláky, ale dva šachové jezdce, každé družstvo jednoho.

Ve 13 hodin byl oběd (borůvkové knedlíky). Polední klid byl krátký, protože už byl čas začít hrát poslední 3 kola rapidu.

A po dohrání poslední partie už zbývala jen závěrečná hra o poklad. S časovou výhodou do ní vstoupilo družstvo Dana Moury, protože získalo více bodů v jednotlivých disciplínách. Hra spočívala v tom, že na rozných místech na chatě bylo rozmístěno 16 papírků, na každém papírku bylo postavení jedné figury na šachovnici (například Bílý král g2). Každé družstvo dostalo seznam, kolik papírků se nachází v jednotlivých místnostech, a pak už si museli poradit sami. Po najítí všech papírků postavili pozici na šachovnici a vyřešili mat 2. tahem. Souboj byl velmi vyrovnaný, ale nakonec se radovalo z vítěztví a zisku pokladu družstvo Dana Moury, které první našlo papírek zákeřně částečně ukrytý pod figrou na nástěnné šachovnici.

A pak už zbývalo jen předat diplomy a vyrazit na cestu domů s tím, že se snad v hojném počtu potkáme na stejném místě v červnu!